Strona GłównaArchiwumGaleria Kontakt

III Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Emocje przedszkolaków 2012

Prezentacja zdjęć konkursowych

IV MIĘDZYWOJEWÓDZKA OLIMPIADA SPORTOWA

I POWIATOWY FESTIWAL KULTURY DZIECIĘCEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW "O PLUSZOWEGO MISIA"

II FESTIWAL KULTURY DZIECIĘCEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW "O PLUSZOWEGO MISIA"

III FESTIWAL KULTURY DZIECIĘCEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW "O PLUSZOWEGO MISIA"

IV FESTIWAL KULTURY DZIECIĘCEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW "O PLUSZOWEGO MISIA"

V FESTIWAL KULTURY DZIECIĘCEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW "O PLUSZOWEGO MISIA"

VI FESTIWAL KULTURY DZIECIĘCEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW "O PLUSZOWEGO MISIA"

Czy i na ile jest Pani/Panu znana Koncepcja pracy Miejskiego Przedszkola w Bukownie?
znam w ca?o?ci
znam fragmentarycznie
wiem, ?e istnieje
nie znam wcale, bo nie mia?am/?em okazji pozna?
nie znam wcale, nie interesuje mnie

Lorem ipsum dolor

ARCHIWUM: ZAKOŃCZENIE ROKU 2007

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2006/2007 i pożegnania Absolwentów Miejskiego Przedszkola z dnia 21. VI. 2007 r.

,,Szumią zboża, pachną kwiatki,

Czerwiec tańczy wokół nas.

Odchodzą od nas z przedszkola Starszaki,

Bo wakacji nadszedł czas.

Lipiec, sierpień szybko minie,

Wnet przywita szkoła ich.

Uczyć się pilnie przyrzekają,

Bo wiedza - to największy skarb”

Dnia 21. VI. 2007 r. na przedszkolnym tarasie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2006/2007 i pożegnanie Absolwentów Miejskiego Przedszkola w Bukownie. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście:

- przedstawiciele w władz miasta w osobach: Burmistrz Miasta P. Mirosław Gajdziszewski, Z-ca Burmistrza Pan Józef Paluch, Sekretarz Miasta P. Marcin Cockiewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej P. Zbigniew Urbański;

- Dyrekcje zaprzyjaźnionych placówek oświatowo-kulturalnych: Dyrektor SP Nr 1 P. Mirosław Siudyka, Wicedyrektor P. Jolanta Oleś, Prezes Oddziału ZNP O/ Bukowno Pani Beata Nowakowska, Dyrektor MOK P. Aneta Karlik, Dyrektor MBP P. Maria Krawiec

- Przyjaciele Przedszkola z miejscowych firm, zakładów pracy oraz Rodzice przedszkolaków i Personel przedszkola.

Przedszkolaki pod okiem wychowawczyń przygotowały ciekawy program artystyczny pod tytułem: ,,Do widzenia kochane przedszkole”, na który składały się wiersze, piosenki oraz tańce o tematyce letniej, wakacyjnej i pożegnalnej, adresowanej do najstarszych grup przedszkolnych. W montażu słowno-muzycznym dzieci powitały Pierwszy Dzień Lata i nadchodzące wakacje, ale musiały pożegnać Starszaków z trzech grup ,,zerowych”. Były życzenia dla Absolwentów MP, ich obietnice i przyrzeczenia, a także podziękowania od Starszaków dla Personelu Przedszkola. Po pięknym wykonaniu przez dzieci z Grup VI, VII, VIII poloneza odbyło się ,,Pasowanie przedszkolaka na uczniaka”, w którym uczestniczyli dostojni goście oficjalni: delegacje z UM, SP i MP. Pasowanie polegało na przeskoku przez tornister, uklęknięciu na kolano i dotknięciu ramienia Absolwenta maxi-ołówkiem. Potem nastąpiło już wręczenie dyplomów ukończenia przedszkola, pamiątkowych zdjęć, książek oraz liczne gratulacje. Smutek i żal z powodu opuszczania przedszkola przez 7-latków został po trosze zrekompensowany słodkim poczęstunkiem od Dyrekcji Przedszkola i przybyłych Gości.

Występy przedszkolaków na tle bogatej wakacyjnej dekoracji bardzo podobały się zgromadzonej publiczności, o czym świadczyła ich uwaga i aplauz. Łzy wzruszenia, chwile refleksji i wspomnień przeszłości oraz zachwyty podziwu dla umiejętności wychowanków przedszkola przeplatały się z brawami i uśmiechami widzów.

Nie zabrakło również krótkich przemówień przybyłych na uroczystość gości oficjalnych. Były kwiaty, upominki, podziękowania, życzenia, gratulacje i serdeczności ...

Dyrektor Miejskiego Przedszkola w Bukownie Pani Gizela Szlęzak wraz z Wicedyrektorem Panią Edytą Skrzyniarz wręczała pisemne podziękowania za szeroką współpracę Przyjaciołom i Sponsorom przedszkola oraz zaangażowanym w pracę społeczną na rzecz naszej placówki Rodzicom Grup ,,0”. Inne imienne podziękowania Rodzice dzieci grup młodszych otrzymali w salach zabaw swoich pociech.

Po powrocie poszczególnych grup do swoich sal, Rodzice niejednokrotnie dodatkowo uświetnili ten szczególny dzień przygotowując słodki i lubiany przez dzieci poczęstunek. Przedszkolaki pożegnały się ze swoimi kolegami i opiekunami, młodsze tylko na czas wakacji, a starsze – już Absolwenci MP - pomimo, że żegnali się z przedszkolem na zawsze, to obiecali wspominać i odwiedzać nas czasami.

Za scenografię, organizację i przebieg ostatniej imprezy przedszkolnej w tym roku szkolnym odpowiedzialne były nauczycielki: Małgorzata Szkop, Bożenna Strzelczyk, Jadwiga Płoszaj i Teresa Mynarczyk.

Foto: Beata Szotek